Hlášení poruch: volejte 840 205 206 nebo 321 389 190

Zákaznické centrum: 840 205 206, 321 389 190, info@vhsbenesov.cz

Instalace a provoz

Drobečková navigace

Instalace vodoměru

Vodoměr se instaluje do vodoměrné šachty. Podmínky umístění vodoměru určuje ze zákona dodavatel. Vlastníkem vodoměrné šachty je odběratel a zodpovídá za její stav. Instalaci vodoměru musí v provozovaných lokalitách provádět výhradně zaměstnanci Vodohospodářské společnosti Benešov a.s.

Telefon 840 205 206
Email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Provoz vodoměru

Vodohospodářská společnost Benešov a.s. používá různé typy a velikosti fakturačních vodoměrů. Šroubení na vodoměru je proti neoprávněné manipulaci zajištěno objímkou s montážní plombou. Dále je na vodoměru umístěna cejchovní plomba nebo nálepka s uvedením roku úředního ověření (platnost tohoto ověření je u vodoměrů na studenou vodu 6 let). Před skončením platnosti úředního ověření se vodoměry vyměňují, tato výměna je bezplatná.

S vodoměrem a potrubím po hlavní domovní uzávěr za vodoměrem mohou manipulovat pouze zaměstnanci Vodohospodářské společnosti Benešov a.s. Je důležité, aby plomba na vodoměru zůstala neporušena, v opačném případě bude požadována náhrada škody. Všechny závady v měření prosím ihned oznamte na příslušném provozním středisku Vodohospodářské společnosti Benešov a.s.

Nezapomeňte, že je třeba chránit vodoměr před mechanickým i tepelným poškozením. Pokud k tomuto poškození dojde, nese odběratel náklady spojené s opravou či výměnou vodoměru.