Hlášení poruch: volejte 840 205 206 nebo 321 389 190

Zákaznické centrum: 840 205 206, 321 389 190, info@vhsbenesov.cz

Přehled možných způsobů platby faktur

Drobečková navigace

Vodohospodářská společnost Benešov a.s. zajišťuje dodávku pitné vody a odvod odpadních vod na základě smlouvy o dodávce pitné vody a odkanalizování s odběrateli. Za poskytnuté služby hradí zákazník tzv. vodné a stočné. Vyúčtování probíhá na základě vystavených faktur: dvakrát za rok obdrží odběratel zálohovou fakturu a dvakrát ročně fakturu na základě fyzického odečtu vodoměru. Zaplacená záloha se posléze odečte na faktuře, která je vystavena dle skutečného stavu na vodoměru.

Faktury jsou vydávány v pravidelných intervalech a lze je hradit několika způsoby:

Hotovostní platba

  • poštovní poukázkou (pokud platíte prostřednictvím poštovní poukázky, je tato součástí každé faktury)
  • hotovostní platba na recepci v sídle společnosti - Černoleská 1600, Benešov

 

Bezhotovostní platba

  •  Příkaz k úhradě - plátce zadá platební příkaz své bance či jiné platební instituci a z jeho účtu peníze odejdou na bankovní účet vybraného příjemce. Příkaz lze zadat v internetovém i mobilním bankovnictví - zde doporučujeme využít funkci QR kódu, který je uveden na každé faktuře.
  • Příkaz k inkasu - jedná se o automatické strhávání částky z běžného účtu dodavatelem. Odběratel udělí souhlas s inkasem své bance, kde nastaví limit strhávané částky. Zároveň udělí písemný souhlas i dodavateli. (formulář: Žádost o nastavení…..)
  • Soustředěné inkaso plateb obyvatelstva (SIPO) - službu nabízí Česká pošta a umožňuje v rámci jednoho hromadného příkazu zaplatit více různých plateb najednou. Zákazník si nejprve zajistí službu na České poště a poté nahlásí dodavateli své spojovací číslo.
  • platební kartou (VISA, MasterCard, JCB) v sídle společnosti - Černoleská 1600, Benešov

Vodohospodářská společnost Benešov a.s. v rámci zvyšování komfortu služeb pro zákazníky nabízí zasílání elektronických faktur na e-mail zákazníka, takže k nim má snadný přístup odkudkoli a může je pohodlně spravovat.

V případě zájmu o elektronickou fakturaci a informace o dalších službách je možné zažádat telefonicky, e-mailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo prostřednictvím online formuláře.